Hakkımızda


Omega ismi Alman biliminsanı Georg Simon Ohm’un elektriksel direnç kavramına verilen simgenin Yunanca isminden gelmektedir. Büromuzun çalıştığı temel alanların çoğunun bir direnç konusu olmasına bir göndermedir.

Üç nesilin birlikte çalıştığı, herkesin keyifle ilgilendiği alanlarda hukuki çalışmalarının sürdürüldüğü büromuzda kapsayıcı olarak hukuki uygulamanın pek çok alanında faaliyet gösterilmektedir.

Yeni bir Dünya’nın eşiğinde tüm Avukatlarımız gerekli gördüğünüz özeni özverili olarak göstermeyek için çalışmaktadır.

Büromuzun belirgin ayrımlarından bir tanesi bilgi güvenliğine verilen özel önemdir. Bu bağlamda;

  • Büromuz dahilindeki tüm sistemler, imkan dahilinde özgür veya açık kaynak yazılımlarla ve en güncel güvenlik tedbirleri ile donatılmıştır.

  • Büromuzda kayıtlı tutulan tüm sayısal veriler güncel teknolojinin sunduğu tüm imkanlar dahilinde şifrelenmiş şekilde saklanır.

  • Kayıtlı elektronik veriler hiçbir şekilde bulut gibi uzak sunucularda kaydedilmez.

  • Taşınabilir tüm depolama araçları da büro standartlarına şifrelenmiş olarak kullanılır.

  • Büromuz Kolektif House dahilinde 7/24 kamera ve özel güvenlik ile korunmaktadır.


Büromuz ile iletişiminizin güvenliğini teminat altına almak için çağdaş teknolojilerin en güvenilir yöntemleri kullanıma hazırdır.

  • E-postalarınız, bugün İsviçre’de bir nükleer sığınakta bulunan sunucuları ile tanınan en güvenli e-posta hizmet sağlayıcısı Protonmail tarafından işlenip saklanmaktadır.

  • Gerekli görülmesi durumunda büromuza ait GPG şifreleme anahtarı gönderilecek tüm e-posta ve dosya içeriklerini güvenle korumak üzere kullanıma hazırdır.

  • Tüm çalışan Avukatlarımıza telefonlarından ulaşmak için bugün güvenliği yaygınca kabul gören Signal yazılımı kullanılabilir.

  • Bir nostalji olarak kabul edilse de OTR sistemi ile XMPP üzerinden ofisimize anonim şekilde ulaşılabilir.


Av. Alper Atmaca Av. Emine Susi Atmaca
Av.Alper Atmaca Av.Emine Susi Atmaca
İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Meslek geçmişini ağırlıklı olarak ceza ve iş hukuku alanında sürdürdü. Çocukluktan teknoloji düşkünü ve konu üzerine yazmakta. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin hem hukuki hem de sivil toplumda çalışmalarda bulunmakta. İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun. 30 yıllık meslek hayatına 1991 yılından beri bağımsız avukatlık yaparak sürdürmekte. Mesleki çalışmalarını iş, ticaret, miras ve borçlar hukuk çerçevesinde sürdürdü. 2011 yılı itibari ile mal rejimlerinin tasviyesi konusunda bilirkişilik yapmakta ve adli yardımda bulunmakta.